Firma SajSad – producent naturalnych suplementów

przez aleeko . 0 Komentarzy

SajSad

Idea firmy SajSad

Hasło firmy SajSad to: „NIECH EKOLOGIA BĘDZIE CODZIENNOŚCIĄ, A NIE MODĄ”. W dzisiejszych czasach panuje moda na zdrowy styl życia i organiczną żywność z certyfikatem. Jednak kiedyś żywność nie musiała mieć symbolu „zielonego listka”, ponieważ ludzie dbali o jej jakość. Na wsi każdy sam piekł chleb, robił masło czy pił mleko prosto od krowy. Potem nadeszła era żywności przemysłowej, która w rezultacie doprowadziła do masowej produkcji taniej żywności, w wyniku wprowadzenia pestycydów, konserwantów czy ulepszaczy. Chociaż taka żywność mogła być dłużej przechowywana, jednak chemia zawarta w pożywieniu wpłynęła na coraz większą liczbę chorób cywilizacyjnych. Dziś wiemy, że tanio nie znaczy zdrowo.

Firma SajSad proponuje nam powrót do Natury, a zatem do produktów tradycyjnych, pozbawionych ulepszaczy i sztucznych nawozów.

Początki firmy

W 1986 roku przez absolwenta SGGW w Warszawie – Jana Skibickiego, zostało założone rodzinne gospodarstwo sadowniczo-szkółkarskie, które przy współpracy z Instytutem Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach i Zakładem Chemii Politechniki Białostockiej rozwija ekologiczne technologie sadownicze. Może się ono pochwalić w rezultacie tej współpracy powstaniem 17 nowych, odpornych na choroby grzybowe odmian jabłoni, w tym najbardziej wyróżniającej się Gold Milenium®.

Współpraca i zalety firmy

            W 2005 roku na bazie gospodarstwa powstała firma SajSad produkująca ekologiczną żywność funkcjonalną w postaci suplementów diety. Dziś współpracuje ona z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, Politechniką Białostocką, Instytutem Sadownictwa w Skierniewicach oraz Texas University w Stanach Zjednoczonych. Firma produkuje liofilizaty na bazie naturalnych soków konfekcjonowane w kapsułkach oraz PectinGOLD – ekologiczny metabolit będący źródłem polifenoli,  pektyn i innych bioaktywnych związków organicznych i mineralnych. Wszystkie produkty powstają z wykorzystaniem błonnika odmiany jabłek Gold Milenium®. W dodatku, firma SajSad ma własne gospodarstwo, będące pod kontrolą jednostki certyfikującej Bioekspert. Stamtąd pochodzi większość surowców. Uprawy znajdują się na bardzo czystych terenach – obrzeżach Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej na Podlasiu. Znajdują się tam najczystsze grunty uprawne w Polsce i Europie.

            Firma SajSad może się pochwalić, dodatkowo stałym poziomem przeciwutleniaczy w swoich produktach. Uzyskuje go dzięki metodzie prawidłowego przygotowania gleby (objęte zastrzeżeniem patentowym) i doborowi odpowiednich odmian do uprawy owoców i warzyw, z których wykonują swoje biopreparaty. Patentem objęte są również pożyteczne bakterie używane do produkcji biopreparatów i technologia produkcji suplementów diety. Ich przeżywalność w preparatach probiotycznych wynosi od 90 % do 95 %.

Badania naukowe i zastosowanie preparatów

            Działanie prozdrowotne preparatów jest potwierdzone badaniami naukowymi i publikacjami. Dodatkowo, nad wszystkimi etapami badawczo-rozwojowo-wdrożeniowymi czuwa Prof.  Kazimierz Pieńkowski – prezes i założyciel Fundacji Innowacyjnej Gospodarki w Białymstoku. Firma SajSad jest jej członkiem. Firma współpracuje również z ośrodkami leczniczo-rehabilitacyjno-wypoczynkowymi, które wprowadzają dla pacjentów dietę owocowo-warzywną, uzupełnioną suplementami tej firmy. Biopreparaty w postaci suplementów cieszą się także zainteresowaniem lekarzy, którzy wprowadzają je do swoich gabinetów lekarskich i klinik.

            W najbliższych wpisach postaramy się Państwu przybliżyć poszczególne kategorie produktów firmy SajSad, które możecie Państwo zakupić w naszym sklepiehttps://www.aleeko.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *